Laboratorní vyšetření

Naše služby

Provádíme laboratorní vyšetření krve – hematologické, biochemické, sérologické, stanovení hladiny progesteronu a jiných hormonů. Dále vyšetření mikrobiologické, mykologické a parazitologické.

Biochemické a hematologické vyšetření krve

Vyšetření krve u nás, přímo v ordinaci provádíme pomocí biochemického a hematologického analyzátoru Idexx Leaser Cyte. Během několika minut po odběru získáme soubor základních parametrů krve. Výsledky pomohou ke stanovení diagnózy a vyloučení rizika poškození funkce některých vnitřních orgánů např. ledvin, jater, srdce. Hematologický profil ukáže krevní obraz. Doporučujeme rozbor krve i jako součást předoperačního vyšetření.

SNAP testy

SNAP testy jsou rychlé diagnostické testy na boreliózu, anaplasmózu, ehrlichiózu , dirofilariózu, parvovirózu a giardiózu a u koček virové nemoci (FeLV, FIV).

Cytologické vyšetření

Cytologické vyšetření znamená doslova vyšetření buněk. Vyšetření provádíme přímo u nás v ordinaci. Jedná se o vyšetření výtěrů z pochvy pro stanovení optimální doby pro stanovení fáze pohlavního cyklu fen.

V případě speciálního vyšetření zasíláme vzorky na specializovaná pracoviště. Často vyšetření krve na progesteron, před plánovaným krytím. Dále testy na různé druhy alergií, genetické testy a mnoho dalších speciálních vyšetření dle potřeb našich pacientů.

Mikroskopická a histologická vyšetření

Základní vyšetření moči se provádí pomocí diagnostických proužků, které určí pH moči, množství bílkovin, glukózy, ketonů a přítomnost krve v moči. V případě podezření na výskyt močových kamenů nebo písku, se pomocí mikroskopu provádí vyšetření močového sedimentu.

Mikroskopicky provádíme také vyšetření kožního seškrabu na přítomnost vnějších parazitů ( zákožka svrabová, demodex). Odběrem malého množství tkáně provádíme test na přítomnost plísní (dermatofyt test medium).

Histologické vyšetření – histologický rozbor tkáně (novotvaru) zasíláme do specializované laboratoře, kdy výsledek je k dispozici do týdne. Poté je možno díky včasné diagnostice nádoru zvolit další terapeutický postup, který může výrazně prodloužit život s nádorem, zmírnit strádání a v mnohých případech zachránit i život.

Pohotovost

+420 576 776 287
+420 605 974 874

Ordinační hodiny

Po - Pá: 08.00 - 19.00
So: 09.00 - 12.00
Ne: 10.00 - 12.00

Royal Canin

Fortify

Kde nás najdete

Kontaktujte nás

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů