Stomatologie

Naše služby

Stejně jako u lidí se i na zubech psa tvoří zubní plak, z něhož se po čase vyvine zubní kámen. U malých a trpasličích plemen to bývá často již během prvního až druhého roku života.

Varovným signálem je silný a nepříjemný zápachu z tlamičky. Vzniklý zubní kámen je velmi závažným zdrojem infekce pro celý organismus. Dochází k neustálému polykání velkého množství baterií a hlavně k pronikání bakterií zanícenou dásní do krevního oběhu. Tím je velmi zatížen celý organismus což se projevuje únavou a celkovým zhoršením vitality. Může však dojít i k závažným onemocněním vnitřních orgánů, především srdce, jater a ledvin. Zubní kámen také způsobuje tlak na lem dásně, čímž dochází k odhalování krčků zubů. Ty se pak stávají vstupní branou infekce ke kořeni zubu a do mezizubního prostoru. S přibývajícím množstvím zubního kamene jsou i kořeny zubů více odhalovány a vzniká paradentóza s následným uvolněním a vypadáváním zubů.

Kontrola zubů a dutiny ústní by proto měla být prováděna pravidelně nejméně jednou ročně, což standardně u nás provádíme při každé návštěvě i při prohlídce před vakcinací.

Pokud se u Vašeho miláčka objeví zubní kámen, je potřeba jej odstranit. Vzniklý zubní kámen již nemá smysl ošetřovat čištěním zubním kartáčkem a enzymatickou pastou. Je nutné jej odstranit zubním ultrazvukem v celkové lehké anestezii.

Anestézii volíme dle věku pacienta, jeho celkového zdravotního stavu a hmotnosti. Rizika minimalizujeme přípravou a poučením majitele před zákrokem i po něm.

Po odstranění zubního kamene ultrazvukem je nutné dásně postižené zánětem přeléčit vhodnými léky. Následně doporučujeme zuby ošetřovat pravidelně zubním gelem s chlorhexidinem pro oddálení usazování zubního kamene. Jako další preventivní opatření je možné zvolit ke krmení takový typ granulí, které jsou speciálně vyvinuté pro prevenci vzniku zubního kamene. Existuje i množství pamlsků, které obsahují enzymy zpomalující usazování zubního kamene a hračky, které jsou k tomuto účelu doporučovány.

Na ošetření chrupu vašeho zvířátka se prosím telefonicky objednejte.

Pohotovost

+420 576 776 287
+420 605 974 874

Ordinační hodiny

Po - Pá: 8:00 - 19:00
So: 9:00 - 12:00
Ne: 10:00 - 12:00

Royal Canin

Fortify

Kde nás najdete

Kontaktujte nás

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů